DIY: zawieszki do kluczy

27.2.15 3 Komentarzy A+ a-


Mniej więcej od października ilość posiadanych przeze mnie kluczy znacznie wzrosła. Przestałam się też orientować który klucz jest do czego. Musiałam to skończyć, bo ten chaos zaczynał mnie przerastać. W poszukiwaniu inspiracji otworzyłam moją szufladę ze wszystkim. Znalazłam sznurek, kawałek tektury i tak właśnie powstały zawieszki rozwiązujące mój problem.Potrzebne będą:

• tektura (użyłam tej z opakowania po rajstopach),
• przezroczysta taśma klejąca,
• długopis,
• nożyczki,
• dziurkacz,
• opcjonalnie: sznurek.

Kroki:

1. Na brzegu tektury piszemy do czego służą nasze klucze.
2. Zabezpieczamy taśmą klejącą (obklejamy tekturę z dwóch stron, starając się zrobić to tak, żeby nie zrobiły się bąbelki).

 3. Obcinamy nadmiar taśmy po bokach.

4. Dziurkaczem robimy dziurki, a następnie obcinamy krawędzie obok, aby kształt zawieszek był ciekawszy.
 
5. Tutaj są dwie opcje: albo można użyć sznurka albo nawlec zawieszkę bezpośrednio na kółko. Ja pomieszałam metody i część moich zawieszek ma sznurek, a część nie.
 6. Gotowe!


3 komentarze

Write komentarze
Julia Szram
AUTHOR
23.07.2015, 12:20 delete

Pocieszne i ułatwiające :) w podobny sposób można zrobić ładne etykiery na pudełka, i słoiki w kuchni albo piwniczce :)

Reply
avatar
25.07.2015, 09:56 delete

Świetny pomysł sama mam po prostu pęk kluczy i czasem coś szybko znaleźć nie jest możliwe. Owszem mam kolorowe nakładki na główki kluczy ale o wiele przyjemniej jest zrobić coś samemu zwłaszcza, że jest to takie proste ;) Dzięki za radę na pewno skorzystam, polecę też mojej siostrze bo też ma z tym problem. Trafiłam do Ciebie z konkursu organizowanego przez introwertyczkę i czuję, że zostanę, lubię takie praktyczne DIY
nieśmiało się uśmiecham i udostępniam linka także do swojego bloga o innej tematyce http://zakryteslowami.blogspot.com/ jeśli nie lubisz to przepraszam najmocniej pozdrawiam i dzięki za praktyczną radę ;)

Reply
avatar
25.07.2015, 10:02 delete

Cieszę się, że mój pomysł się spodobał : ) Dziękuję za komentarz i również pozdrawiam!

Reply
avatar

Dziękuję za komentarz!