Metamorfoza drzwi taśmą

6.1.14 6 Komentarzy A+ a-

Witajcie w nowym roku! Mam nadzieję, że Sylwester był udany dla wszystkich. Dla mnie był zdecydowanie niezapomniany.
Niedawno odkryłam taśmę washi, która zrobiona jest z bambusa. Trochę o niej poczytałam, na stronie aukcji napisane było, że łatwo się odkleja i nie zostawia śladów. Szukałam właśnie czegoś takiego, dlatego zamówiłam (na allegro dostępne są różne wzory i szerokości).
Okazało się, że taśma tak łatwo się odkleja i robi to sama, nieważne czy tego chcemy czy nie. Bardzo przypomina mi papierową taśmę malarską, ale jest jakby grubsza. Pierwsza próba naklejenia jej na drzwi niestety skończyła się niepowodzeniem, następnego dnia taśma leżała na podłodze. Nie chciałam tego tak zostawić, dlatego szukałam kleju, który łatwo by się odklejał, ale nie aż tak łatwo jak washi tape. Na ebayu znalazłam Tacky Glue, kosztował parę funtów, ale okazał się idealny. Nawet nie wiecie jak się zdziwiłam, gdy ten sam klej znalazłam w Empiku za połowę ceny, którą zapłaciłam. Dlatego jeśli chcecie kupić Tacky Glue polecam wybrać się właśnie tam.
Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że moja taśma to może być podróba, bo nie dostałam z nią żadnego opakowania.
Dzięki tym dwóm magicznym rzeczom możemy łatwo zmienić wygląd drzwi. Wystarczy nałożyć klej na krawędź i przykleić taśmę. Po oderwaniu (nawet po wyschnięciu) nie zostawia po sobie żadnego śladu, dlatego bez problemu można próbować wiele razy. Warto dobrze dokleić brzegi, bo w przeciwnym wypadku mogą się trochę odklejać przy zamykaniu drzwi. Zachęcam Was do eksperymentowania! : )

6 komentarze

Write komentarze
Black Supay
AUTHOR
06.01.2014, 17:21 delete

fajnie, ciekawie wygląda :)

Reply
avatar
Retromoderna
AUTHOR
06.01.2014, 17:35 delete

Całkiem ciekawy pomysł

Reply
avatar
Wiolka-blog
AUTHOR
06.01.2014, 18:40 delete

super to wyglada :D

Reply
avatar
oczynamode
AUTHOR
06.01.2014, 21:09 delete

Niby taki prosty sposób, a jednak ciężko by mi było na niego wpaść :)

Reply
avatar
TARA
AUTHOR
07.01.2014, 13:51 delete

fajny pomysł! teki mały detal, a jak zmienił całość:)

Reply
avatar

Dziękuję za komentarz!